Postupné učení
Rozhodně není pravda, že senioři a moderní technika nejde k sobě, protože řada z nich je používá klidně každý běžný den. Samozřejmě záleží, kolik mají let a jaký je jejich zdravotní stav, ale mnoho starších lidí nové technologie zajímají a chtějí je poznávat. Samozřejmě je to pro ně o něco náročnější než pro současnou mladou generaci, která na nich vyrůstala. Jestliže máte v seniorském věku třeba rodiče, tak jim můžete pomoci a řadu věcí ukázat.
Když jim danou věc srozumitelně ukážete a třeba i napíšete postup, tak uvidíte, že si jí zapamatují a klidně jim může usnadnit život či sloužit k zábavě. Tím, jak budou postupně objevovat elektroniku a virtuální svět, tak se budou samozřejmě stále zlepšovat. Jenom je potřeba dávat pozor na nástrahy internetu, kam řadíme například viry a podvodníky. Dnes je běžné, že i starší lidé tráví čas na internetu, mají chytrou televizi, píšou emaily a řadu dalších věcí.
Mobilní telefon
I na ulici si stále častěji můžeme všímat toho, že senior místo tlačítkové telefonu používá dnešní dotykový chytrý. Samozřejmě na ovládání je náročnější, protože u tlačítkového máme pár čudlíků, které snadno nahmatáme a na používání typu volání budík jsou plné dostačující. Stačí nám totiž podržet tlačítko, na kterém máme předvolbu a mobil nám začne volat tomu, kdo jej pod daným číslem. Přechod z tlačítkového na dotykový je sice trochu náročnější, ale postupně uživatele objevuje, co a jak, a proto to není nic nezvládnutelného.
Výrobci navíc mají zájem na tom, aby pro běžného uživatele bylo ovládání a nastavování různých prvků intuitivní a snadné. Každému z nás může mobil spadnut, takže bychom neměli zapomenout pořídit dobrý kryt a ochranné sklo, aby se mu nic nestalo, protože oprava v lepším případě prasklého skla něco stojí. V tomto případě můžete zvolit mobilní telefon vybavený SOS tlačítkem.